Sveikatingumo projektas jaunimui: ir nauda, ir rūpestis

Rajono darželinukai ir moksleiviai visą gegužę aktyviai dalyvauja sveikatingumo dienose, vykstančiose Trasalis - Trakai Resort & SPA. Šis sveikatingumo renginys tęsis ir visą birželį, vyks ir rugsėjį. Sveikatingumo projektui  įgyvendinti Trakų rajono savivaldybė skyrė 40 tūkst. litų.

Per du mėnesius sveikatingumo ir laisvalaikio centre po visą dieną praleis Paluknio, Onuškio, Senųjų Trakų darželių, Lentvario vaikų globos namų, Onuškio, Rūdiškių mokyklų vaikai ir jaunimas. Vėliau įsijungs kitos švietimo įstaigos. Šio projekto tikslas – pas specialistus patikrinti vaikų sveikatą, nustatyti galimas jos grėsmes, vaikams suteikti taisyklingos laikysenos bei sveikatinimo įgūdžių.

Kaip sekasi projektą įgyvendinti, ar jis pateisino lūkesčius, domėjosi Trasalis - Trakai Resort & SPA apsilankę Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius  ir savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė.

Lankymosi dieną šiame centre rajono vadovai sutiko Onuškio vidurinės mokyklos moksleivius. Jaunuoliai, prižiūrimi vandens pramogų centro vadovės Rasuolės Rakauskaitės, baseine ne šiaip sau pramogavo, bet atliko įvairisius makštinimosi pratimus. Linksmas klegesys, gera nuotaika tvyrojo visoje erdvėje ir nekilo jokių abejonių, kokių įspūdžių čia patiria jaunimas.

Tačiau jaunuolių sveikatos tyrimus atliekantis gydytojas Kęstutis Linkus, SPA ir sveikatingumo centro vadovas, neslėpė susirūpinimo. Per mėnesį, kai vyksta projektas,  paaiškėjo stulbinami rezultaiai: iš didelio pulko vaikų visiškai sveiki tėra vienas kitas. Daugybė jaunuolių, o gal net jų dauguma, turi laikysenos ir daug kitų sutrikimų, kurie ilgainiui gali virsti rimtomis sveikatos problemomis. Pasak K.Linkaus, bemaž visi vaikų globos namų vaikai turi ir fizinių, ir emocinio pobūdžio bėdų. Gydytojas nuogąstavo, kad delsiant ir nesiimant tinkamų priemonių, tokių vaikų ateitis – tik vaistai.

„Kokybiškas ir kryptingas darbas su su jaunimu būtinas. Juk vietoj vaistų galima rinktis sportą“, – sakė K.Linkus.

Įsiklausę į šią nuomonę meras V.Kapočius, savivaldybės administracijos direktorė A.Kandratavičienė nedvejojo,  kad šį projektą reikia pratęsti ir kitais mokslo metais. Šiai iniciatyvai pritarė ir Trasalis Resort & SPA vykdančioji direktorė Regina Rauličkienė, pastebėjusi, kad Druskininkuose panašios sveikatingmo dienos vaikams vyksta jau kelerius metus.

Rajono savivaldybės iniciatyva skirtomis lėšomis įgyvendinamas projektas jau turi nemažą atgarsį ir tarp vaikų tėvų. Sužinoję stulbinamus tyrimų rezultatus, jie ėmė konsultuotis su SPA ir sveikatingumo centro specialistais, skirti daugiau dėmėsio savo atžalų sveikatai. Tikimasi, kad rudeniop, apibendrinus vaikų sveikatos būklės tyrimus, su jų rezultatais  bus supažindinta ir plati visuomenė.
 
Akimirkos iš  Trasalis - Trakai Resort & SPA įgyvendinamo vaikų ir jaunimo sveikatingumo projekto.
 
Sigitos Nemeikaitės nuotr.